За нас

Zhongshan KAIYAN Lighting Co., Ltd. е основана во 1999 година и брзо се развива веќе 24 години.Ние ги интегрираме дизајнот, производите и маркетингот се фокусираме на прилагодување од високата класа.Нашиот изложбен салон со површина од 15000 квадратни метри, повеќе категории, тема и сцена, е дизајниран да одговара на услугата едношалтерство, тава за домаќинство, целосна сцена и искуствена потрошувачка.Тој е сакан од мнозинството потрошувачи, исто така е избран како еден од првите десет кинески брендови за осветлување.

Обезбедуваме врвни решенија за осветлување за повеќе од 2000 хотели со пет ѕвезди, луксузни клубови и приватни вили.На пример: Големата сала на кинескиот народ, Светската изложба во Шангај, државниот гостил во Пекинг Диаојутаи, Меѓународниот конвенциски и изложбен центар Гуангжу, Мериот, Хилтон, хотелот Краун Плаза итн.

KAIYAN се состои од KAIYAN меѓународна зона за искуство со бренд и зона за искуство со оригинален дизајн.Од една страна, избира врвни IMPORT BRANDS за соработка со светска визија, Врвни меѓународни луксузни брендови: MARINER, DUCCIO DISEGNA SYLCOM, SEGUSO, LORENZON, GABBIANI, CAESAR, ELITFBOHEMIA.

Од друга страна, тоа е ОРИГИНАЛЕН ВИСОК ДИЗАЈН НА KAIYAN.Десетте прекрасни области за искуство со различни стилови носат сеопфатно искуство за домашна уметност, покривајќи го современиот моден домашен стил на живот, презентирајќи ја убавината на деталите за домот на макро начин.Целокупниот дизајн и персонализираните приспособени услуги постојано истражуваат нови форми на изразување на домашна уметност и обезбедуваат сеопфатна, модерна и луксузна домашна средина, како што се ОСВЕТЛУВАЊЕ, ОПРЕМЕСТУВАЊЕ НА ДОМОТ и УКРАСИ за современите потрошувачи со извонреден вкус, таа е посветена да донесе модерни, персонализирани и луксузно домашно животно искуство за современите луѓе од високата класа.

Професионалниот тим за продажба на KAIYAN носи искуство со услуга на батлер со 7 ѕвезди, со нетрпение очекуваме да ве запознаеме и ве молиме да уживате во целиот процес на услуга, имаме научни и ригорозни процеси на продажни услуги, се надеваме дека ќе се чувствувате исклучително почесна услуга во текот на патувањето.

 • +

  Основана во 1999 година

 • +

  Клиенти за глобална соработка

 • m

  Изложба на слики на бренд

 • m

  Производство и R & D база

 • КОНЦЕПТ НА БРЕНД
  Прочитајте го Светскиот радосен живот

  Колку повеќе го разбирате светот, толку повеќе ја сакате суштината на животот.Длабокото искуство ќе ги забрза истите длабоки увиди во животот и ќе го знае внатрешниот копнеж за живот.Опремувањето на домот е продолжение на индивидуалниот вкус.Само со вистинско разбирање на значењето на опремувањето на домот, од класично до модерно, од исток кон запад и длабоко кондензирање на естетиката на уметноста за опремување на домот, може да се претстави најсоодветната уметност за опремување на домот за индивидуалност.

  НАУЧИ ПОВЕЌЕ
  читај-имг
  нега-img
 • ВРЕДНОСТ НА НЕГА
  Иновативен дизајн
  Обезбедете им на корисниците Wh целокупна врвна мода
  Елементи на луксузниот домашен живот

  Постојано истражувајте нови форми на изразување на домашна уметност, за извонредни современи индивидуални потрошувачи, обезбедете целодимензионална модна и луксузна домашна средина како што е интегрирана

  Осветлување, Домашен мебел, Додатоци.
  кајјан осветлување мебел кајјан кристално-украси
 • ИНОВАЦИЈА НА ПРОИЗВОДИТЕ

  Oiginaldesign е движечката сила на брендот KAIYAN.Секоја сезона, има повеќе од 10 висококвалитетни украси за осветлување, кои ги покриваат современите модни и модни стилови, доживуваат извонредна домашна уметност и исполнуваат висококвалитетен простор за имагинација на личности.

  РАЧЕН ЛУСТЕР
  сегусо-лустер
  силком-лустер
  4-канјан_04
  лустер-прилагоден-осветлување-приспособен
  БАКАРА ЛУСТЕР
  Претходна
  /
  Следно
 • Лустери Лустери

  Лустери

 • Плафонски светла Плафонски светла

  Плафонски светла

 • Ѕидни светла Ѕидни светла

  Ѕидни светла

 • Столни ламби Столни ламби

  Столни ламби

 • Подни светилки Подни светилки

  Подни светилки

 • Серијата на Париската опера за месинг ѕидни ламби, француско месинг ѕидно светло, вила ѕидна светилка

  Серијата на Париската опера за ѕидни светла од месинг, француски градници

  Модерен лустер, модерна светилка, лустери KAIYAN

  Модерен лустер, модерна светилка, лустери KAIYAN

  Серија DUKE OF WINDSOR за лустер во американски стил, олд школски лустер, класични американски светилки, олд школско светло

  Серија DUKE OF WINDSOR за лустер во американски стил, стар ск

  Sylcom лустер, италијански лустер, италијанско осветлување, вила лустер

  Sylcom лустер, Италијански лустер, Италијанско осветлување, Вил

  Сегусо лустер, италијански лустер, италијанско осветлување, вила лустер

  Сегусо лустер, италијански лустер, италијанско осветлување, Вил

  Марински лустер, Шпанија лустер, кристално осветлување, Вила лустер

  Марински лустер, Шпанија лустер, кристално осветлување, Вил

  Лоренцо лустер, италијански лустер, италијанско осветлување, вила лустер

  Лоренцо лустер, италијански лустер, Италијанско осветлување, Ви

  Чешки лустер, Златен кристален лустер, Вила кристален лустер

  Чешки лустер, Златен кристален лустер, Вила кристал ча

  Габиани лустер, италијански лустер, италијанско осветлување, вила лустер

  Габиани лустер, италијански лустер, италијанско осветлување, В

  Чешки лустер, лустер Elite Bohemia, Кристален лустер, Кристално осветлување, Вила кристален лустер

  Чешки лустер, лустер Elite Bohemia, Кристален лустер

  TIME DREAM SERIES рачно изработен лустер, MURANO лустер, кристален лустер, Рачно изработен лустер за цвеќе, Мурано осветлување, Вила лустер

  TIME DREAM СЕРИЈА рачно изработен лустер, лустер MURANO

  Лустер во класичен кинески стил, месинг осветлување, осветлување на вилата, светло од салата на Буда

  Лустер во класичен кинески стил, месинг осветлување, Вила ли

  Лесен Луксузен лустер, Винтиџ осветлување, Осветлување на вила

  Лесен Луксузен лустер, Винтиџ осветлување, Осветлување на вила

  Кристален лустер, Кристално осветлување, Вила кристален лустер

  Кристален лустер, Кристално осветлување, Вила кристален лустер

  TIME DREAM SERIES Of Hand-made Chandelier, MURANO Chandelier, Crystal Chandelier, Hand-made Flower Chandelier, Murano Lighting, Villa Chandelier

  TIME DREAM SERIES Of Hand-made Chandelier, MURANO Chandelier

  Серијата Париска опера за месинг лустер, француски месинг лустер, месинг лустер, месинг осветлување, вила лустер,

  Серијата Париска опера за месинг лустер, француски бр

  Серијата Catania за месинг лустер, кристален лустер, француски месинг лустер, месинг лустер, месинг осветлување, вила лустер

  Серијата Catania за месинг лустер, кристален лустер,

  Baccarat лустер, Baccarat осветлување, Baccarat кристален лустер

  Baccarat лустер, Baccarat осветлување, Baccarat кристал ча

  Кристален таван, Кристално плафонско светло, Вила кристално светло

  Кристален таван, Кристално плафонско светло, Вила кристално светло

  Серијата на Париската опера за месинг ѕидно светло, француско месинг ѕидно светло, вила ѕидна светилка

  Серијата Париска опера за месинг ѕидна ламба, француски градник

  Ѕидна светилка за бакара, осветлување на бакара, ѕидна светилка за бакара, ѕидно светло за бакара

  Baccarat Ѕидна светилка, Baccarat осветлување, Baccarat Ѕид за факел l

  Baccarat лустер, Baccarat осветлување, Baccarat кристален лустер

  Baccarat лустер, Baccarat осветлување, Baccarat кристал ча

  Бакара подна светилка, бакара подно светло, подна светилка со кристално Бакара

  Бакара подна светилка, бакара подно светло, кристал Бакара

  СЛУЧАИ НА ПРОЕКТ
 • Вила Хаинан
  Вила Хаинан

  KAIYAN Lighting е доверлив бренд во индустријата за осветлување со повеќе од 20 години искуство во обезбедувањето на...

  НАУЧИ ПОВЕЌЕ
 • Проект за осветлување на градот со вода во Венеција-Далиан
  Проект за осветлување на градот со вода во Венеција-Далиан

  Liaoning Venice Water City е базиран на градот Венеција и поминува низ повеќе од 200 европски замоци.„Гондолата“ плива меѓу Европа...

  НАУЧИ ПОВЕЌЕ
 • Оставете ја вашата порака